PRORIS – przejrzystość produkcji w toku

POBIERZ BROSZURĘ

PRORIS (PROduction Radio Identyfication System) to  system informatyczny do bezobsługowego rejestrowania produkcji w toku, szczególnie wygodny w sytuacji, kiedy wyprodukowane półfabrykaty podążają do kolejnych stanowisk na paletach lub w pojemnikach wielokrotnego użytku.

Korzyści

–     Bieżąca informacja o stanie każdego zlecenia bez dodatkowej robocizny

–     Informacja o rzeczywistych wąskich gardłach

–     Uwiarygodnienie harmonogramów produkcji

–     Wsparcie procedur zarządzania jakością  ISO

–     Skrócenie czasu wykonywania zleceń

–     Małe koszty zmienne implementacji  -  tagi w zamkniętej pętli

Opis rozwiązania

Podstawowym realizowanym celem systemu jest dostarczenie menedżerom produkcyjnym dokładnej informacji o stanie każdego zlecenia produkcyjnego a także bieżącej informacji o kolejkach półfabrykatów, oczekujących na realizację.

System współpracuje z istniejącym oprogramowaniem produkcyjnym lub tworzy własną bazę danych o stanie produkcji w toku. Jego podstawowe funkcje to:

1. Kodowanie znaczników RFID przytwierdzonych na stałe do palet lub pojemników –

na początku procesu produkcyjnego paleta lub pojemnik oznakowany znacznikiem RFID  odkładany jest w miejsce gdzie jego znacznik RFID jest kodowany przez czytnik RFID odpowiednim numerem zlecenia.

2. Rejestracja zakolejkowania  do stanowiska –

w chwili kiedy paleta lub pojemnik przesuwa się na taśmociągu lub jest przewożony przez bramkę rejestracyjną na wejściu do stanowiska roboczego, przeczytany ze znacznika identyfikator jest przekazywany wraz z numerem stanowiska do systemu nadrzędnego.

3. Rejestracja zakończenia operacji na stanowisku  –

w chwili kiedy paleta lub pojemnik przesuwa się na taśmociągu lub jest przewożony przez bramkę rejestracyjną na wyjściu ze stanowiska roboczego, przeczytany ze znacznika identyfikator jest przekazywany wraz z numerem stanowiska do systemu nadrzędnego.

4. Rejestracja odłożenia/pobrania z  pola odkładczego –

w chwili kiedy paleta lub pojemnik jest przewożony przez bramkę  pola odkładczego przeczytany ze znacznika identyfikator jest przekazywany wraz z identyfikatorem pola odkładczego do systemu nadrzędnego.

Jeśli wymaga tego sytuacja bramki mogą rejestrować przekazywanie palet i pojemników pomiędzy wydziałami produkcyjnymi.

Przykładowe wdrożenie

System został wdrożony w kilku przedsiębiorstwach produkcyjnych z branży odzieżowej, meblarskiej i metalowej. Wszędzie usprawnił procesy biznesowe  poprzez bieżącą informację o zaawansowaniu produkcji w toku.

23-05-2016
HADATAP i 7R Logistic wyróżnieni w konkursie PTL.

Z wielką radością informujemy, że firma 7R Logistic otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego 2016 podczas Polskiego Kongresu Logistyki LOGISTICS2016 (https://www.logistics.pl/) za wdrożony przez HADATAP system RTLS (http://krakowkokotow.7rlogistic.pl/autoidentyfikacja-towarow-rfid/). HADATAP...

Więcej
07-12-2015
Zastosowania RFID w ochronie osób i mienia

Zapraszamy do lektury artykułu o Zastosowaniach RFID w ochronie osób i mienia, który ukazał się w najnowszym numerze czasopisma "Zabezpieczenia". http://zabezpieczenia.com.pl/rfid/zastosowania-rfid-w-ochronie

Więcej
27-11-2015
Technologia RFID UHF i HF w bibliotekach

Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego zastosowaniom technologii RFID UHF i HF w bibliotekach, którego autorami są nasi pracownicy. http://www.bg.up.krakow.pl/newbie/index.php/bie/article/view/111

Więcej
12-11-2015
HADATAP na RFID Journal Live Europe 2015

W dniach 9-10 listopada w Centrum Kongresowym Królowej Elżbiety II w Londynie odbyła się doroczna konferencja RFID Journal Live  Europe. Prezentacje tematyczne otworzył Pan Piotr Dura przedstawiając śledzenie taboru kolejowego...

Więcej
09-10-2015
Wdrażamy RTLS dla 7R Logistic

Realizujemy wdrożenie systemu lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS - Real Time Locating System) firmy MOJIX w centrum dystrybucyjnym 7R Logistic w Kokotowie. System zapewnia lokalizację obiektów w przestrzeni trójwymiarowej z dokładnością...

Więcej
06-07-2015
Zaufało nam PKP CARGO S.A.

HADATAP wykonał dostawę kart zbliżeniowych do PKP CARGO S.A. Karty współpracują z systemem kontroli dostępu klienta.

Więcej
26-06-2015
Znaczniki ATEX dla Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

Zrealizowaliśmy kolejną dostawę znaczników RFID dla firmy Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Przedmiotem ponownej dostawy są znaczniki z certyfikatem ATEX - przeznaczone do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Więcej
19-06-2015
HADATAP na Synergy Day

18 czerwca 2015 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu branżowym „Synergy Day”. Na spotkaniu zaprezentowaliśmy nasze systemy RFID dla kolei, yardów i magazynów.

Więcej
27-05-2015
Spotkanie edukacyjne Synergy Poland w Poznaniu

26 Maja 2015 HADATAP wziął udział w konferencji pod nazwą "Czy systemy IT mogą przyczynić się do wzrostu wydajności produkcji, maszyn (OEE) oraz poprawy jakości wyrobów końcowych? Jak usprawnić pracę...

Więcej
25-05-2015
III Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Biblioteka w przestrzeni edukacyjnej. Projektowanie informacji.

HADATAP jako sponsor konferencji przedstawił innowacyjne zastosowania technologii RFID w identyfikacji, kontroli, zarządzaniu i  ochronie zbiorów bibliotecznych. Spotkanie odbyło się w dniach 21-22 Maja 2015 w Krakowie. Organizatorami przedsięwzięcia byli Biblioteka...

Więcej

Doświadczenie

Bardziej wydajny proces produkcyjny, bardziej elastyczny łańcuch dostaw, redukcja strat i niższe koszty - to efekty, które osiągają nasi Klienci przy naszej pomocy. Przekazujemy im nasze wieloletnie praktyczne doświadczenia w łączeniu odkryć klasyków zarządzania z nowoczesnymi podejściami i technologiami.

Doskonalenie operacji w organizacjach

 • Inżynieria procesów
 • Gospodarka środkami trwałymi
 • Optymalizacja jakości
 • Organizacja pracy w łańcuchu dostaw

                                                                                                                 

Integracja rozwiązań RFID

 • Samoczynne zliczanie obiektów
 • Automatyczna identyfikacja
 • Samoczynna lokalizacja obiektów
 • Automatyczne uwierzytelnianie
 • Samoczynny zapis historii obiektów
                                                                                                                                                                     
Zapisz się do Newslettera

RFID - HADATAP member of EPCglobal and Dash7- RFID System integrator