PRORIS – przejrzystość produkcji w toku

POBIERZ BROSZURĘ

PRORIS (PROduction Radio Identyfication System) to  system informatyczny do bezobsługowego rejestrowania produkcji w toku, szczególnie wygodny w sytuacji, kiedy wyprodukowane półfabrykaty podążają do kolejnych stanowisk na paletach lub w pojemnikach wielokrotnego użytku.

Korzyści

–     Bieżąca informacja o stanie każdego zlecenia bez dodatkowej robocizny

–     Informacja o rzeczywistych wąskich gardłach

–     Uwiarygodnienie harmonogramów produkcji

–     Wsparcie procedur zarządzania jakością  ISO

–     Skrócenie czasu wykonywania zleceń

–     Małe koszty zmienne implementacji  -  tagi w zamkniętej pętli

Opis rozwiązania

Podstawowym realizowanym celem systemu jest dostarczenie menedżerom produkcyjnym dokładnej informacji o stanie każdego zlecenia produkcyjnego a także bieżącej informacji o kolejkach półfabrykatów, oczekujących na realizację.

System współpracuje z istniejącym oprogramowaniem produkcyjnym lub tworzy własną bazę danych o stanie produkcji w toku. Jego podstawowe funkcje to:

1. Kodowanie znaczników RFID przytwierdzonych na stałe do palet lub pojemników –

na początku procesu produkcyjnego paleta lub pojemnik oznakowany znacznikiem RFID  odkładany jest w miejsce gdzie jego znacznik RFID jest kodowany przez czytnik RFID odpowiednim numerem zlecenia.

2. Rejestracja zakolejkowania  do stanowiska –

w chwili kiedy paleta lub pojemnik przesuwa się na taśmociągu lub jest przewożony przez bramkę rejestracyjną na wejściu do stanowiska roboczego, przeczytany ze znacznika identyfikator jest przekazywany wraz z numerem stanowiska do systemu nadrzędnego.

3. Rejestracja zakończenia operacji na stanowisku  –

w chwili kiedy paleta lub pojemnik przesuwa się na taśmociągu lub jest przewożony przez bramkę rejestracyjną na wyjściu ze stanowiska roboczego, przeczytany ze znacznika identyfikator jest przekazywany wraz z numerem stanowiska do systemu nadrzędnego.

4. Rejestracja odłożenia/pobrania z  pola odkładczego –

w chwili kiedy paleta lub pojemnik jest przewożony przez bramkę  pola odkładczego przeczytany ze znacznika identyfikator jest przekazywany wraz z identyfikatorem pola odkładczego do systemu nadrzędnego.

Jeśli wymaga tego sytuacja bramki mogą rejestrować przekazywanie palet i pojemników pomiędzy wydziałami produkcyjnymi.

Przykładowe wdrożenie

System został wdrożony w kilku przedsiębiorstwach produkcyjnych z branży odzieżowej, meblarskiej i metalowej. Wszędzie usprawnił procesy biznesowe  poprzez bieżącą informację o zaawansowaniu produkcji w toku.

23-05-2016
HADATAP i 7R Logistic wyróżnieni w konkursie PTL.

Z wielką radością informujemy, że firma 7R Logistic otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego 2016 podczas Polskiego Kongresu Logistyki LOGISTICS2016 (https://www.logistics.pl/) za wdrożony przez HADATAP system RTLS (http://krakowkokotow.7rlogistic.pl/autoidentyfikacja-towarow-rfid/). HADATAP...

Więcej
18-12-2015
HADATAP I ENEA Operator

Zakończyliśmy II etap prac i tym samym cały projekt pilotażowego wdrożenia ewidencji elementów elektroenergetycznych w technologii RFID w ENEA Operator. Projekt został zrealizowany przez konsorcjum spółek ANDRA i HADATAP. W ramach wdrożenia dokonaliśmy doboru...

Więcej
07-12-2015
Zastosowania RFID w ochronie osób i mienia

Zapraszamy do lektury artykułu o Zastosowaniach RFID w ochronie osób i mienia, który ukazał się w najnowszym numerze czasopisma "Zabezpieczenia". http://zabezpieczenia.com.pl/rfid/zastosowania-rfid-w-ochronie

Więcej
27-11-2015
Technologia RFID UHF i HF w bibliotekach

Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego zastosowaniom technologii RFID UHF i HF w bibliotekach, którego autorami są nasi pracownicy. http://www.bg.up.krakow.pl/newbie/index.php/bie/article/view/111

Więcej
12-11-2015
HADATAP na RFID Journal Live Europe 2015

W dniach 9-10 listopada w Centrum Kongresowym Królowej Elżbiety II w Londynie odbyła się doroczna konferencja RFID Journal Live  Europe. Prezentacje tematyczne otworzył Pan Piotr Dura przedstawiając śledzenie taboru kolejowego...

Więcej
09-10-2015
Wdrażamy RTLS dla 7R Logistic

Realizujemy wdrożenie systemu lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS - Real Time Locating System) firmy MOJIX w centrum dystrybucyjnym 7R Logistic w Kokotowie. System zapewnia lokalizację obiektów w przestrzeni trójwymiarowej z dokładnością...

Więcej
06-07-2015
Zaufało nam PKP CARGO S.A.

HADATAP wykonał dostawę kart zbliżeniowych do PKP CARGO S.A. Karty współpracują z systemem kontroli dostępu klienta.

Więcej
26-06-2015
Znaczniki ATEX dla Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

Zrealizowaliśmy kolejną dostawę znaczników RFID dla firmy Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Przedmiotem ponownej dostawy są znaczniki z certyfikatem ATEX - przeznaczone do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Więcej
19-06-2015
HADATAP na Synergy Day

18 czerwca 2015 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu branżowym „Synergy Day”. Na spotkaniu zaprezentowaliśmy nasze systemy RFID dla kolei, yardów i magazynów.

Więcej
27-05-2015
Spotkanie edukacyjne Synergy Poland w Poznaniu

26 Maja 2015 HADATAP wziął udział w konferencji pod nazwą "Czy systemy IT mogą przyczynić się do wzrostu wydajności produkcji, maszyn (OEE) oraz poprawy jakości wyrobów końcowych? Jak usprawnić pracę...

Więcej

Doświadczenie

Bardziej wydajny proces produkcyjny, bardziej elastyczny łańcuch dostaw, redukcja strat i niższe koszty - to efekty, które osiągają nasi Klienci przy naszej pomocy. Przekazujemy im nasze wieloletnie praktyczne doświadczenia w łączeniu odkryć klasyków zarządzania z nowoczesnymi podejściami i technologiami.

Doskonalenie operacji w organizacjach

 • Inżynieria procesów
 • Gospodarka środkami trwałymi
 • Optymalizacja jakości
 • Organizacja pracy w łańcuchu dostaw

                                                                                                                 

Integracja rozwiązań RFID

 • Samoczynne zliczanie obiektów
 • Automatyczna identyfikacja
 • Samoczynna lokalizacja obiektów
 • Automatyczne uwierzytelnianie
 • Samoczynny zapis historii obiektów
                                                                                                                                                                     
Zapisz się do Newslettera

RFID - HADATAP member of EPCglobal and Dash7- RFID System integrator